Zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami ze świata mody.

Najnowsze artykuły
Z jakich materiałów i splotów wykonywana jest odzież robocza i reklamowa?
Z jakich materiałów i splotów wykonywana jest odzież robocza i reklamowa?

Z jakich materiałów i splotów wykonywana jest odzież robocza i reklamowa?

 

Odzież reklamowa i robocza występująca w naszym sklepie ishirt.pl wykonana jest z różnych tkanin. Jeżeli mają Państwo wątpliwości jak dokładnie wygląda dany produkt, warto zapoznać się opisem poniżej. 

Sploty dwuprawe wzorzyste

 • Splot pikowy pique (100% bawełna, 65% bawełna / 35% włókno poliestrowe)
  Wątkowa dzianina wzorzysta z wypukłym wzorem geometrycznym. Jest to typowy materiał dla koszulek polo reklamowych i roboczych. Splot dwuprawy uzupełniono specjalną nicią, gwarantującą małą rozciągliwość. Materiał nadaje się pod nadruk i haft. Materiał dostępny w gramaturach (170 – 220 g/m2).
  Przykładowe wykorzystanie Pique Polo 200 (przykładowo model 210, 203, 215, 212)

Tkaniny

Tkanina powstaje na skutek prostopadłego splecenia dwu lub więcej zestawów nici.
Podstawowe sploty w tkaninach: płócienny, skośny i atłasowy

 • Tkanina lniana (100% bawełna czesankowa,100% włókno poliestrowe, 100% włókno poliamidowe)
  Splot płócienny tkaniny - wytrzymały, regularnie powtarzający się. Materiał stosunkowo sztywny, nierozciągliwy. Nie powstaje żaden wzór, materiał pozostaje gładki i nadaje się pod nadruk i haft. Tkanina ze wzmocnionymi nićmi to materiał typu Oxford – jego zalety można przetestować na oferowanych przez nas bluzkach damskich. Towar wyprodukowano z wysokiej jakości bawełny czesankowej i ścieranej, włókna poliestrowego lub włókna poliamidowego.
  Przykładowe wykorzystanie: Kapelusze, Torby reklamowe, Koszule

 • Tkanina diagonalna (100% bawełna czesankowa, 65% bawełna / 35% włókno poliestrowe)
  Ten splot tkanin charakteryzuje się skośnymi, regularnie powtarzającymi się rządkami. Tkanina ze splotem diagonalnym jest bardziej luźna, miękka, elastyczna oraz zapewnia więcej ciepła niż tkanina lniana. Świetnie nadaje się pod nadruk i haft. Towar wyprodukowano z wysokiej jakości bawełny czesankowej i ścieranej lub z mieszkanki z włóknem poliestrowym.
  Przykładowe wykorzystanie: Czapki z daszkiem, Kapelusze, Daszki sunvisor
 • Frotte (100% bawełna czesankowa)

  Tkanina pętelkowa wykonana z bawełny o większym ciężarze (350 – 450 g/m2), charakteryzuje się bardzo miękkim, absorbującym chwytem oraz wytrzymałymi pętelkami po obu stronach.

  Przykładowe wykorzystanie tkaniny pętelkowej: Ręczniki, Szlafroki

Sploty lewo-prawe podstawowe

 

 • Single Jersey (100% bawełna)

Delikatna dzianina wątkowa z charakterystycznymi kolumnami w kształcie drzewek na stronie zewnętrznej oraz z małymi łukami na stronie wewnętrznej. Cechy szczególne splotu to: rozciągliwość, miękkość oraz łatwe spruwanie. Przędza wykorzystana podczas produkcji dzianiny wpływa na ostateczną jakość towaru. Produkty firmy Malfini wykonano z wysokiej jakości przędzy skręcanej. Nadają się pod nadruk i haft. Materiał wyprodukowano w różnych ciężarach (145 – 200 g/m2). Przykładowe wykorzystanie: Koszulka V-neck 160, Heavy 200, Heavy V-neck 200, Colormix 200,Unisex Long sleeve 180, Polo Single 180. Koszulka polo Single Jersey jest wykonana właśnie z takiego materiału. Jest to kosuzlka polo, która materiałem przypomina tshirt.

Sploty lewo-prawe wzorzyste

 • Dzianina podszewkowa (100% bawełna, 95% bawełna / 5% elastan, 65% bawełna / 35% włókno poliestrowe, 100% włókno poliestrowe)
  Dzianina wątkowa z charakterystycznymi kolumnami w kształcie drzewek na stronie zewnętrznej oraz małymi łukami na stronie wewnętrznej. Splot z dodatkową nicią podbiciową, poprowadzoną po wewnętrznej stronie dzianiny. Ten element podwyższa absorpcję oraz objętość materiału, jest również gwarancją jego wytrzymałości. Aby zapewnić lepszą izolację cieplną, dzianiny podszewkowe z grubymi i miękkimi nićmi są wyczesywane. Produkty nadają się pod nadruk i haft. Materiał wykonano w
  różnych ciężarach (250 – 300 g/m2).
  Przykładowe wykorzystanie: dzianina podszewkowa: Bluza damska Viva
 • Fleece (100% włókno poliestrowe)

  Dzianina wątkowa z charakterystyczną gęsto wyczesaną miękką powierzchnią. Świetna ochrona przed chłodem przy każdej pogodzie. Absorbuje pot i zapobiega przenikaniu wiatru. Produkty nadają się pod haft. Materiał wykonano w różnych
  ciężarach (280 – 360 g/m2).
  Przykładowe wykorzystanie: Fleece Vesta Next, Fleece Jacket 280

Sploty dwuprawe podstawowe

 • Interlok (100% bawełna czesankowa)

 

Splot interlock powstaje z połączenia dwóch dwuprawych dzianin 1:1, zestawionych naprzeciwko siebie. Charakteryzuje się mniejszą rozciągliwością oraz większą grubością. Dzięki gęstości materiału powierzchnia staje się bardzo gładka, doskonale nadaje się pod nadruk i haft. Ten materiał to połączenie komfortu, wysokiej jakości oraz perfekcyjnego wykorzystania właściwości użytkowych. Materiał produkowano w różnych ciężarach 150 g/m2.

Przykładowe wykorzystanie: Koszulka unisex FANTASY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl