Zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami ze świata mody.

Najnowsze artykuły
Jak prać koszulki z nadrukiem?
Jak prać koszulki z nadrukiem?

Jak prać koszulki z nadrukiem?

Właściwe obchodzenie się z odzieżą posiadającą nadruk, pozwala znacząco przedłużyć jej żywotność. Mimo ciągłego doskonalenia technik wykonywania nadruków, odpowiednia pielęgnacja ma ogromne znaczenie dla zachowania ich pierwotnego stanu. Jeśli zastanawiasz się jak prać koszulki z nadrukiem, to dobrze trafiłeś! W poniższym artykule podpowiemy Ci, jak o nie dbać, aby nadruk szybko nie wyblaknął lub nie popękał, a Ty byś mógł dobrze prezentować się w koszulce o estetycznym wyglądzie. Przeczytaj i poznaj podstawowe zasady, których należy przestrzegać, robiąc pranie koszulek z nadrukiem! Sprawdź i dowiedz się więcej!

Jak prać koszulki z nadrukiem?

Przed włożeniem koszulki do bębna pralki odwróć ją na lewą stronę, aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych nadruku. Przy praniu koszulek z nadrukiem pamiętaj, aby nie ustawiać zbyt wysokiej temperatury. Zaleca się 30-40 stopni Celsjusza. Wybierz wirowanie na niskich obrotach. Odpowiednia prędkość to 600 obrotów na minutę. Możesz też po prostu ustawić specjalny program do tkanin delikatnych (cechujący się niską temperaturą i wolnymi obrotami). Zwróć uwagę na środek piorący. Podczas prania koszulek z nadrukiem wskazane jest stosowanie płynów lub proszków do prania tkanin delikatnych. Unikaj stosowania silnych detergentów, jakimi są np. odplamiacze, czy wybielacze, które mogą łatwo spowodować wyblaknięcie nadruku.

Pranie koszulek z nadrukiem – jak o nie dbać?

Kiedy wiesz już jak prać koszulki z nadrukiem, podamy Ci jeszcze kilka wskazówek odnośnie ich suszenia i prasowania. Aby nadrukowana grafika nie uległa zniszczeniu, odradza się stosowanie suszarek bębnowych, a także rozkładania prania na kaloryferze. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie rozkładanej suszarki, którą latem można wynieść na taras lub balkon i pozwolić wyschnąć praniu na świeżym powietrzu, lub jeśli nie ma takiej możliwości albo pogoda nie sprzyja, wówczas możemy ustawić ją w pomieszczeniu i wysuszyć koszulkę w temperaturze pokojowej. Jeśli zaś chodzi o prasowanie, zaleca się, aby robić to na lewej stronie, a po nadruku prasować niezbyt gorącym żelazkiem, ewentualnie ominąć nadruk. Dobrym pomysłem będzie również prasowanie przez ściereczkę, co jest popularną praktyką stosowaną w przypadku prasowania tkanin delikatnych. Inna możliwość to użycie parownicy. Para wodna pozwoli pozbyć się zagnieceń, jednocześnie nie uszkadzając grafik.

Trwałość nadruku – od czego zależy?

Obecnie istnieje wiele różnorodnych technik nadruku. Wśród nich wyróżnić można: nadruk dtg, nadruk flex, sublimację, czy sitodruk. W zależności od zastosowanej metody koszulki cechują się różną odpornością na pranie, szczególnie na zakres temperatur. Przykładowo bardzo trwały sitodruk, można wyprać nawet w temperaturze 50 stopni Celsjusza bez obaw o jego zniszczenie. Podane przez nas wskazówki dotyczące tego, jak prać koszulki z nadrukiem, są bardzo uniwersalne i odpowiednie do każdego rodzaju znakowania. Przestrzegając ich, zapobiegniemy uszkodzeniu nadruku wykonanego jakąkolwiek techniką. Na koniec wspomnimy o jeszcze jednej metodzie znakowania. Jeśli obawiasz się, że pranie koszulek z nadrukiem może z czasem spowodować obniżenie jakości grafiki, warto zdecydować się na odzież z haftem komputerowym. To bardzo efektowna technika polegająca na nanoszeniu wzoru na koszulce za pomocą hafciarki. Jest zdecydowanie najtrwalsza. Wykorzystywane nici są odporne na zrywanie. Haft nie odbarwia się ani nie ściera. Dzięki temu koszulka będzie doskonale prezentować się nawet po wielu praniach. Mamy nadzieję, że udało się nam rozwiać Twoje wątpliwości, jeśli chodzi o pranie koszulek z nadrukiem, a dzięki prawidłowej pielęgnacji Twoje ubrania długo będą wyglądać jak nowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl